Türkiye’de maden ve enerji sektörünün öncü kuruluşlarından olan Kazan Soda Elektrik'in saha içerisindeki ağır araçlarına yükleme yapacak personellerin ,yükleme sırasında araç üzerinde güvenli ve rahat hareket edebilmeleri ve araç üzerinden olası yüksekten düşüşlerini önlemek için araç üzeri yaşam hattı projesini, uzman mühendislerimiz tarafından saha keşfi ile izlenecek yolu belirleyerek özel tasarım ile başarılı bir şekilde tamamladık.

Kazan Soda Elektrik

Kazan Soda; Türkiye’de maden, enerji ve medya sektörlerinin öncü kuruluşlarından olan Ciner Grubu’na ait bir kuruluştur. Kazan Soda Elektrik, Avrupa’nın en büyük doğal Ağır Soda Külü ve Sodyum Bikarbonat üreticisidir. 

Ankara’nın kuzeybatısında konumlanan Kazan Soda Elektrik, maden, proses ve kojenerasyon santrali olmak üzere 3 ayrı birimden oluşur. Projenin yatırım bütçesi 1,5 Milyar ABD Doları’dır.

Kazan Soda tesisinde; yılda 2,5 milyon ton Ağır Soda Külü (Sodyum Karbonat) ve 200 bin ton Sodyum Bikarbonat üretilmektedir.

Cam üretiminden kabartma tozuna kadar birçok sektörde kullanılan Ağır Soda Külü (Sodyum Karbonat) ve Sodyum Bikarbonat; başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok bölgesine ihraç edilerek ülke ekonomisine önemli ölçüde ihracat geliri sağlamaktadır.

Kazan Soda; sektörel gelişmeleri yakından takip eden, madencilik, enerji ve atık yönetimi konularında çevreci ve sürdürülebilir politikalar izleyen bir üretim tesisidir. Kazan Soda Elektrik tesisinde, yaklaşık 1.000 kişiye iş olanağı sağlanmaktadır.

- İletişime Geçin

Her türlü görüş ve sorunlarınız için bizi aramanızı bekliyoruz.

Adres

Evliya Çelebi Mahallesi Ümmet Sokak No:6 / 1-2 Tuzla - İSTANBUL

Haritada Gör

Sosyal Medya

- Bize ulaşın